Звіт директора Шепетівського МНВК
Алли Чернушич
за 2019/2020 н.р
Шановні учасники зборів! Згідно зі своїми функціональними обов᾽язками та керуючись у своїй діяльності Конституцією України, законами України «Про освіту», «Про загальну середню освіту», «Про основні засади мовної політики в Україні», Положенням про міжшкільний навчально –виробничий комбінат, Статутом МНВК та чинними нормативно-правовими документами в галузі освіти пропоную до вашої уваги звіт про діяльність директора МНВК та про підсумки роботи нашого закладу у 2019 – 2020 н.р.
Мета мого звіту – представити діяльність педагогічного колективу, адміністрації комбінату, профспілкової організації, учнівського та батьківського самоврядування, систему внутрішньокомбінатівського контролю, відзначити здобутки, визначитися з нагальними проблемами у розвитку та функціонуванні закладу з метою подальшого удосконалення його діяльності, розвитку відкритої і демократичної державно-громадської системи управління комбінатом.
Своє головне завдання як директора бачу у тому, щоб створити сприятливі умови для реалізації цієї мети, для забезпечення життєдіяльності та ефективного функціонування закладу, для якісної освіти, виховання та всебічного розвитку школярів, для результативної творчої праці педагогічних працівників та підвищення їх професійної майстерності, а також захисту професійних інтересів вчителя, захисту прав дитини, збереження життя і здоров’я учасників освітнього процесу.
Нова українська школа – це школа компетентностей ХХІ століття:
- Знання.
- Сучасні уміння.
- Навички.
- Цінності.
Компетентнісний підхід до організації освітнього процесу виступає сьогодні як фактор оновлення змісту освіти. Завдання комбінату – навчити учнів знайти себе у суспільному житті..
Компетентнісний підхід змінив акценти роботи вчителів в організації освітнього процесу. Замість стереотипу дати якнайбільше знань зі свого предмета прийшло усвідомлення щодо формування засобами свого предмета цінностей, необхідних для вирішення життєвих проблем.
Творчість учня починається з творчості учителя. Стародавня мудрість говорить: « Якщо твої плани розраховані на рік – сій хліб, якщо твої плани розраховані на десятиріччя – посади дерево, якщо твої плани розраховані на віки – навчай дітей».
Освіта віддзеркалює сучасні потреби суспільства в їхній проекції на майбутнє, а тому неперервно оновлюється.
Наш МНВК – це заклад, де учень повноцінно живе, проектує своє майбутнє, свій шлях, враховуючи власні можливості, ставлячи перед собою завдання самовдосконалення, самовиховання,самоосвіти.
Партнерами є : діти, вчитель, адміністрація закладу, батьки, громадські організації.
З 1 вересня 2019 року в МНВК навчалося 494 учня в 26 групах. Це учні ЗОШ №1,2,3,4,5,інтерната .Навчання відбувалось за програмами технологічного профілю, предметів «трудове навчання», «технології»,професійно –технічного навчання.
В 2019/2020 н.р педагогічний колектив працював над першим етапом(концептуально - організаційний) проекту «Застосування технологічної компетентності у педагогічній діяльності з метою розвитку конкурентно спроможної особистості учня». . Керівництво методичною роботою здійснювала методична комісія.
В комбінаті за активної участі та співпраці досвідчених педагогів з адміністрацією проходили методичні декади, методичні засідання тощо. Для ефективного впровадження сучасних методичних напрацювань в комбінаті діяв методичний кабінет, де зосереджені всі необхідні матеріали, працює комп’ютерний клас, який підключений до мережі Інтернет.
Адміністрація комбінату велику увагу приділяє організації роботи методичної комісії.Робота якої була дуже результативною. Учителі провели відкриті уроки, виховні заходи, ділились досвідом роботи по проблемах, зросла їх педагогічна майстерність.
Педагоги МНВК йдуть в ногу з життям. Широко впроваджуються у практику інноваційні технології, суть яких полягає в тому, що навчання відбувається шляхом взаємодії всіх, хто навчається. Адміністрація наполегливо працює над тим, щоб з кожним роком нові інформаційні технології на уроках впроваджувало все більше і більше педагогів. Крім інформаційно-комунікаційних технологій використовуються в освітньому процесі також проектно-рефлексивні, модульні технології, технології продуктивного навчання та інші інтерактивні методики.
У 2019-2020 навчальному році адміністрація школи організувала атестацію педагогічних працівників. Атестувалося 3 педагога. За результатами атестації 2 педагогам підтверджено кваліфікаційну категорію «Спеціаліст вищої категорії», одному встановлено кваліфікаційну категорію «Спеціаліст другої категорії», успішно пройшла атестацію і директор. Адміністрація протягом року вивчала роботу цих вчителів, коригувала їх діяльність, сприяла їхній участі у ярмарці педтехнологій та проведенню семінарів.
Учителі комбінату активно залучаються до роботи у міських семінарах, засіданнях творчих та ініціативних груп, науково - практичних конференціях тощо. У цьому навчальному році на базі нашого закладу було проведено семінар –практику для методистів ЗДО з медіаграмотності, де наші педагоги свою майстерність, здобутки та поділилися досвідом роботи.
Адміністрація школи приділяє велику увагу популяризації онлайн курсів серед педагогів МНВК.Так,протягом 2019/2020 року педагоги комбінату успішно пройшли онлайн курси на платформах «Прометеус», «На урок»,тощо.
Протягом 2019-2020 навчального року, робота педколективу була спрямована на особистісно-зорієнтоване навчання і профорієнтацію школярів. Велика увага в комбінаті приділяється професійно –технічному навчанню учнів ЗЗСО міста.. Станом на 1 вересня 2019 року до такого навчання були залучені всі учні, які не мали протипоказань по здоров’ю,які мали бажання і яким виповнилось 16 років, а це 32 учня.
За ініціативою адміністрації,відповідно до освітньої програми та з метою спеціалізації освітнього процесу у нашому навчальному закладі учнів ЗЗСО проходять навчання за програмами з предметів «Трудове навчання»8-9кл, «Технології»10-11 кл, «Технології (6)»10-11кл. Вона забезпечується за рахунок годин інваріантної складової навчального плану.
Адміністрація комбінату активно сприяє участі учнів школи у інтерактивних учнівських конкурсах. Для ефективної організації цих конкурсів призначені координатори з числа учителів відповідного фаху. Кількісні результати участі учнів нашої школи цього навчального року:
«Олімпіада онлайн з трудового навчання» - 60 учасників;
« На урок» - 30 учасників;
«ДТЕК. Енерго єфектівні школи» - 24 учасника.
Дирекція комбінату велику увагу приділяє організації роботи з обдарованими дітьми, як основному показнику освітньої діяльності, Велика заслуга в цьому вчителів, які готували дітей до конкурсів.
Дирекція МНВК значну увагу приділяє якості навчальної діяльності педагогів. Від ефективності організації та управління освітнім процесом залежить і успішність учнів. Порівняно з минулим роком вона помітно зросла.
На виконання річного плану роботи комбінату в жовтні –листопаді 2019 року в МНВК були проведенна олімпіада з трудового навчання. Олімпіада була проведена за завданнями, складеними вчителями і погодженими відповідними членами журі.
На високому рівні організована та проводиться робота з профорієнтації : семінари практикуми для педагогів ЗЗСО міста,конкурси фахової майстерності «Кращій за професією», профорієнтаційний ринг «Битва титанів»,діагностика по методиці Магеланова університету , майстер-класи для учнів 5-8 класів ЗЗСО міста.
Велика увага приділяється в закладі патріотичному вихованню, адже лише справжній патріот своєї Країни буде у майбутньому будувати її на засадах чесності та вірності. У закладі налагоджена співпраця з ГО учасників АТО,військовими частинами.
З метою недопущення цькування та булінгу учасників освітнього процесу,в закладі розроблена Програма по запобіганню боулінгу та колектив комбінату разом зі своїми учнями стали учасниками пілотного проекту , DOCU/ТИЖНЯ проти булінгу.
Вже третій рік поспіль розвиваємо соціальне партнерство: продовжуємо шефську співпрацю з будинком людей похилого віку.Готуємо смаколики,варимо на уроках варення та передаємо нашим підопічним.
А в цьому році ми розпочали проект « Сходинки успіху» по соціалізації та профорієнтації людей,які потрібують нашої дороги,людей з особливими потребами. Нажаль,карантин не дав нам закінчити наш проект та провести аналіз зробленого,окреслити шляхи подальші шляхи такої соціально значимої роботи.
Вимоги сьогодення створили умови для переведення навчального процесу в онлайн. Не всі педагоги на 100% впоралися в викликом. Із 8 педагогічних працівників,лише 3 працювали у системі Гуглклас, решта працювала за допомогою Вайбер. Готуючись до нового навчального року,ми врахували дане питання в методичній роботі.
Для підготовки комбінату до нового 2020/2021 н.р. в МНВК здійснюється поточний ремонт за кошти місцевого бюджету та кошти спец рахунка (кошти зароблені за рахунок надання освітніх послуг ) . Всього на ремонт було потрачено 16550 грн,з них кошти місцевого бюджету -9174грн,спец рахунок -7376 грн.
Хочу висловити щиру подяку усім освітянам за повсякденну наполегливу роботу, відданість обраній справі, уміння успішно реалізувати всі плани та починання.
Бажаю усім присутнім щастя, здоров’я, тепла, натхнення, творчої праці. Хай кожен день приносить вам і вашим близьким радість і задоволення. Хай панує мир, злагода та добробут у ваших оселях.
З повагою Алла ЧЕРНУШИЧ
САМОАНАЛІЗ РОБОТИ МНВК (під час проведення атестаційної експертизи)
Звіт роботи МНВК за 2016\2017 н.р